Blog > Komentarze do wpisu

ALERGIA, PRZECIWCIAŁA, UCZULENIE. KREATYWNOŚĆ, DIETA DLA MÓZGU, LDL. FAST FOOD, BMI, XXL. NADKWASOTA, ZGAGA, SOK TRAWIENNY.

____________________________________________________________________________________

DIETETYK. ODCHUDZANIE. ♥♥♥♥♥


BH.18.

MOTTO: OCZEKIWANIE  NA  CUD, CZYLI  DIETETYKA  ZE  SKUTECZNĄ  METODĄ  ODŻYWIANIA  CZŁOWIEKA. *****

 

JEST  TYLKO  WARUNEK,  NALEŻY  BOWIEM  ZNALEŹĆ  DIETETYKA,  KTÓRY  NIE  MA  NADWAGI:

Nie jest otyły, no i oczywiście powinien lub powinna mieć taka dietetyczka minimum, 60 lat swojego osobistego życia. Młodziutka dietetyczka, która recytuje wersety książkowe, przekazuje znaną wszystkim popularną i dostępną wiedzę ogólną, przekształconą już na tysiące (hiper skutecznych) sposobów, a która to wiedza od wielu dziesiątek lat przekłada się na rosnącą plagę otyłości i cukrzycy typu 2.

 

ZDECYDOWANIE  TAKIEJ  MŁODEJ  LUB  MŁODEMU  DIETETYKOWI,  MOŻNA  TYLKO  UFAĆ  I  NIC  POZA  TYM:

Jest to zbyt mała gwarancja na prozdrowotne odchudzenie swojego organizmu, wiedzą o której już wiemy, że jest niepełna i znana wszystkim od lat. Obecna wiedza o zwalczaniu otyłości i cukrzycy typu 2, jest wiedzą nieskuteczną, no chyba że uznamy, iż TV i inne media o tych plagach mówią, myląc się oraz że są to mity i legendy. Ale mamy przecież własne oczy i widzimy naszych przyjaciół i znajomych. Jest coraz grubiej i cukrzycowo bardziej słodko.

 

POKAZUJĄ  CI  DIETETYCY  STALE,  MOŻNA  BY  RZEC  W  KÓŁKO  TZW.  TABELE  KALORYCZNE:

A są one nieracjonalne przecież, o czym nie mówią. Przedstawiają tabele tzw. Indeks Glikemiczny, jako panaceum dla niewtajemniczonych, a jest w tych tabelach z IG masa błędów, o których nie wiedzą, bo nie badali żadnych produktów, a chodzi o poziom cukru we krwi po spożyciu węglowodanów, który prawidłowo identyfikuje  jedynie tzw. INDEKS  ŻYWIENIOWY  TJ. IŻ  PRODUKTU. Mało kto o tym wie. Okazują regularnie tzw. piramidy żywieniowe opracowane 50 lat temu, w których ciemny chleb z mąki jest raz pięterko wyżej w takiej piramidce, lub w nowej wersji piramidy niżej, a też wyżej. A My co mamy, a no mamy stan rzeczy, jaki widzimy tj. rosnącą plagę otyłości oraz cukrzycy typu 2. I co; i nic, a raczej jest coraz gorzej.

 

FARSA:

Śmieszy mnie widok dietetyczki pouczającej co mamy spożywać, o której godzinie i w jakich porcjach, a sama ona siedzi z osobistą wybujałą tkanką tłuszczową, której nie może się pozbyć, bo nie zna zasad przyrody, a przecież to przyroda, ułożyła zależności pierwiastkowe czyt. żywieniowe również przez miliony lat ewolucji, na planecie o nazwie Ziemia. Ta otyła lub z nadwagą dietetyczka zna wyłącznie wiedzą niepełną i sama wpisuje się w ten negatywny krajobraz, czyli w rosnącą plagę otyłości oraz plagę cukrzycy typu 2 tj. w styl odżywiania, gdzie 48 letni otyły kucharz pouczający ludzi jak się odżywiać umiera z powodu otyłości, gdzie 27 letnia otyła sportsmenka również umiera z powodu otyłości. Przecież to wielki dramat rozumienia odżywienia się człowieka i braku skutecznej w tym temacie wiedzy. *****

 

CZEKAMY  NIECIERPLIWIE  NA  DIETETYKÓW  SZCZUPŁYCH,  PEŁNYCH  ENERGII,  PRAWIDŁOWO  ODŻYWIONYCH  OCZYWIŚCIE  PO  60-SIĄTCE:

A wówczas będzie normalniej i bardziej prawdziwie. Ważne: wartość stanowią wyniki badań laboratoryjnych, również długoletnie doświadczenie życiowe, a nie puste stale powtarzane frazesy.


PUENTA:

Prawidłowa biologicznie, prozdrowotna metoda odżywiania; tzw. dla współczesnego człowieka powinna akceptować wszelkie uwarunkowania naszej przyrody, ewolucją narzucone reguły.  Stanowi to trudny problem, ale bez badań; krew, wydzieliny, wydaliny, pierwiastki włosa, jest to absolutnie niemożliwe.

 

UWAGA:

Człowiek współczesny powinien spożywać produkty wg klasyfikacji / tabel tzw. NISKIE  WĘGLOWODANY  TJ. DO  26%  WZROSTU, a więc GLUKOZĘ  NATURALNĄ. Bajkowe teorie typu: swawolny Dyzio bez spodenek, byczek Fernando, też Koszałek Opałek zostawmy raczej dla dzieci. Należy także wyeliminować ze swojego jadłospisu tzw. WYSOKIE  WĘGLOWODANY  TJ. OD 26.01%  WZROSTU, niezdrowe dla człowieka.

 

KONKLUZJA  FINALNA:

Ilość żywności należy bezwzględnie dostosować do trybu życia, czyli zapotrzebowania energetycznego własnego organizmu. Najistotniejszym stabilizatorem wyrównywania braków energii u człowieka jest bez wątpienia tzw. CHLEB  TYPU  KR-IRL. Wskazana jest także zasadotwórcza cytryna ok. 2,5-4 sztuk / 24h. Sok z cytryny neutralizuje kwasowość soków trawiennych pustego żołądka zmniejszając łaknienie.

 

R E F L E K S J A:

INDEKS  ŻYWIENIOWY, a; INDEKS  GLIKEMICZNY, to dwa różne spojrzenia na realia przyrodnicze. ; to identyfikacja ewolucyjnych dokonań przyrody, czyli sfera faktów. IG; to wirtualne poglądy, dezinformacja, obłuda i biznes.

 

CHLEB  NA  OTYŁOŚĆ-IRL,  JEST  W  CHWILI  OBECNEJ  NAJBARDZIEJ  WARTOŚCIOWYM  PRODUKTEM  ŻYWIENIOWYM  DLA  CZŁOWIEKA  NA  PLANECIE  ZIEMIA:

75% Energii (niskie węglowodany), antyotyłościowy (bardzo syci), antycukrzycowy (poziom cukru do 22% wzrostu). W całych swoich dziejach ludzkość (7 mld), nie stworzyła dotąd tak wartościowego i biologicznie wzorcowego produktu żywieniowego.


ZOBACZ  TAKŻE; CUKRZYCA  TYPU  2, WG: IRL KRAKÓW. 

Książka, pt. PORADNIK  ŻYWIENIOWY  CZŁOWIEKA  W  XXI  WIEKU. *****

Wydanie (3): zaktualizowane i uzupełnione. 

Skrót adresu strony w Internecie: INSTYTUTIRL

ADRES: http://www.instytutirl.com.pl/

 

BH.18.

ENGLISH  VERSION: http://www.instytutirl.com.pl/index9.php

 

Biologia, medycyna.____________________________________________________________________________________

piątek, 28 czerwca 2013, cecyliakonkol

Polecane wpisy